Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Sudcu NS SR Kanderu uznali vinným v dvoch prípadoch za prieťahyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Sudcu NS SR Kanderu uznali vinným v dvoch prípadoch za prieťahy
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Streda 17. marca 2010 14:00
Dátum vydania:Streda 17. marca 2010 16:28
Popis videa:Disciplinárny senát uznal vinným sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa Kanderu za údajné prieťahy v konaní, ale rozhodol len o znížení jeho platu o 15 percent na jeden mesiac. Podľa návrhu mal Kandera urobiť prieťahy v štyroch prípadoch, senát akceptoval, že sa tak stalo v dvoch menších prípadoch. Kandera sa hneď odvolal. "Ja nemôžem akceptovať také rozhodnutie, že aj vlk sa nasýtil, aj baran je celý. Cítim sa nevinný, preto som sa odvolal," uviedol po vynesení rozsudku Kandera. Zástupca navrhovateľa Juraj Seman sa nechcel k rozsudku vyjadrovať, ponechal si zákonnú lehotu, v ktorej sa vyjadrí, či sa odvolajú. Návrh na disciplinárne potrestanie podal predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, ktorý navrhoval preradiť Kanderu na súd nižšieho stupňa. Podľa návrhu Kandera v štyroch prípadoch, ktoré mu ako predsedovi senátu patria, dlhší čas neurobil žiadny úkon, hoci vzhľadom na zaťaženosť senátu tak mohol urobiť a dopustil sa tak závažného previnenia. Navrhovaným trestom je preradenie na súd nižšieho stupňa. Dva väčšie prípady boli z kauzy kyselinári.
Súbor a veľkosť:WMV - 28.61MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.