Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

SÚDY: Sudcovi Mojšovi zrušili oslobodenie v disciplinárnej kauzeVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:SÚDY: Sudcovi Mojšovi zrušili oslobodenie v disciplinárnej kauze
Miesto natočenia:Ba, Najvyšší súd
Dátum natočenia:Pondelok 20. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Pondelok 20. apríla 2009 13:33
Popis videa:Konkurzný sudca Alexander Mojš bude ďalej čeliť disciplinárnemu konaniu pre svoje rozhodnutia v dvoch staršich konkurzných prípadoch. Odvolací disciplinárny senát Najvyvššieho súd (NS) pod vedením Pavla Polku zrušil oslobodzujúce prvostupňové rozhodnutie a prípad vrátil na opätovné prerokovanie a rozhodnutie. Súd dnes vyhovel návrhu predsedu Krajského súdu (KS) v Banskej Bystrici, ktorý sa proti oslobodzujúcemu verdiktu odvolal. "Rozhodnutie je zákonné, spravodlivé," konštatoval po verdikte zástupca KS v Banskej Bystrici Jozef Hrabovský. Sudca Mojš uviedol, že rozhodnutie znamená pokračovanie jeho prípadu. "Tá krížová cesta, ktorá trvá už sedem rokov, bude ešte nejaký čas pokračovať," povedal Mojš. Konštatoval, že by v práci chcel "pokračovať, dobre pokračovať". V súčasnosti počas pozastavenia jeho funkcie sudcu sa odborne vzdeláva a snaží sa podľa vlastných slov žiť slušne. "Napriek tým ranám, ktoré mi chce niekto uštedriť, aby som proste obstál ako človek, nejde o to, že som sudca," dodal Mojš.
Súbor a veľkosť:WMV - 37.57MB
Autor videa:Martina Kriková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.