Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Súkromná firma búra bratislavské PKO nad hlavami divákovVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Súkromná firma búra bratislavské PKO nad hlavami divákov
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Utorok 14. apríla 2009 10:00
Dátum vydania:Utorok 14. apríla 2009 11:30
Popis videa:Investorská spoločnosť Henbury Development začala dnes búrať Park kultúry a oddychu (PKO) na bratislavskom nábreží. Vlastník areálu však už v minulosti niekoľkokrát prehlásil, že akceptuje zotrvanie a prevádzkovanie stavieb PKO na pozemkoch v jeho vlastníctve dovtedy, kým nebude zabezpečená adekvátna náhrada PKO. Proti búraniu PKO bojujú už niekoľko rokov občianski aktivisti, po marcovom rokovaní s primátorom Andrejom Ďurkovským vedenie hlavného mesta vyhlásilo, že chce späť odkúpiť predmetné pozemky. Spoločnosť ich ponúkla za 24,7 mil. €, čo sa mestu aj aktivistom zdá premrštená suma. O pozemkoch a cene za ne sa malo diskutovať na trojstrannom rokovaní, z ktorého však vzišlo. Spoločnosť totiž v deň rokovania informovala primátora o tom, že najprv má záujem o dvojstranné rokovanie. Primátor toto rozhodnutie akceptoval, aktivisti konanie investora označili za netransparentný a neetický postup. Keďže v nedeľu 19. apríla vyprší platnosť búracieho povolenia a Staré Mesto nie je ochotné ho predĺžiť. Mesto podľa spoločnosti dodnes nevyriešilo problém náhradných priestorov za PKO, a preto sa rozhodla ihneď konať, napriek tomu že v budove prebieha výroba televízneho programu Let´s Dance, aj s divákmi.
Súbor a veľkosť:WMV - 36.27MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.