Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Tibetskí mnísi vytvoria v Bratislave mandalu aj sochy z maslaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Tibetskí mnísi vytvoria v Bratislave mandalu aj sochy z masla
Miesto natočenia:BA - SNM
Dátum natočenia:Streda 15. apríla 2009 14:00
Dátum vydania:Štvrtok 16. apríla 2009 12:54
Popis videa:Osem tibetských budhistických mníchov z kláštora Lhodak Gaden Dhonnyiling bude počas nasledujúcich ôsmich dní vysypávať v Bratislave pieskovú mandalu. Pozvanie na Slovensko prijali pri príležitosti výstavy Šangri-la v Slovenskom národnom múzeu. V Tibete sa mandala ako forma meditácie tvorí počas sviatkov a prístupná je len zasväteným do tantrického sveta. Cieľom cesty budhistov je ukázať ľuďom nové vnímanie vecí, ktoré môže zmeniť postoj k problémom. "Druhým dôvodom je vyzbierať prostriedky na podporu nášho kláštora, ale nechceme žiadne peniaze bez toho, aby sme vám niečo odovzdali aj my," povedal na tlačovej konferencii mních Namgyal Phuntsok Lama.
Súbor a veľkosť:WMV - 31.09MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.