Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Tomanová pripustila problémy pri ďalšom sociálnom podnikuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Tomanová pripustila problémy pri ďalšom sociálnom podniku
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Streda 17. marca 2010 11:30
Dátum vydania:Streda 17. marca 2010 12:38
Popis videa:Ministerka práce a sociálnych vecí Viera Tomanová pripustila, že po pilotnom sociálnom podniku Arvik môže mať problémy s poberaním štátnej pomoci aj ďalší zo zvyšných siedmich sociálnych podnikov. "V Arviku sme odstúpili od zmluvy, môže ísť ešte o ďalší sociálny podnik, ale vždy sa dá táto aktivita odčleniť a v ostatných pokračovať," uviedla po stredajšom rokovaní vlády ministerka vzhľadom na spornú štátnu pomoc pre sociálne podniky. Zdôraznila však, že samotný Brusel nemá v štátnej pomoci pre sociálne podniky jasno. "Od roku 1998 neboli nastavené právne podmienky a právny rámec pre sociálne podnikanie," upozornila. Ako pokračovala, sociálne podnikanie je pritom obsahom stratégie Európskej únie do roku 2020. "Žiadny program nie je zastavený, ani program sociálnych podnikov," zdôraznila.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.01MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.