Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

TREBIŠOV: Pred kaštieľom bola tradičná Zemplínska zabíjačkaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:TREBIŠOV: Pred kaštieľom bola tradičná Zemplínska zabíjačka
Miesto natočenia:Trebišov
Dátum natočenia:Pondelok 30. decembra 2013 16:00
Dátum vydania:Pondelok 30. decembra 2013 16:20
Popis videa:Niekoľko sto ľudí zavítalo dnes na tradičnú Zemplínsku zabíjačku pred trebišovský kaštieľ . „Podujatie robíme už tretí raz s mottom Ľudze poce jesc i pic, bo starý rok končí a nový začína. Tridsiateho januára ju robíme preto, aby sme tunajším obyvateľom a návštevníkom spríjemnili období medzi vianočnými sviatkami a Silvestrom,“ hovorí riaditeľka múzea Beáta Kereštanová. Doložila, že hlavnou myšlienkou zabíjačkového dňa je možnosť byť priamym pozorovateľom tradičnej zakáľačky, ktoré sú aj vo východniarskych dvoroch čoraz zriedkavejšie.
Súbor a veľkosť:MP4 - 12.53MB
Autor videa:Marián Angelovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.