Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ÚVK rokovala len o lepšej dostupnosti volebných miestnostíVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa: ÚVK rokovala len o lepšej dostupnosti volebných miestností
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 2. apríla 2009 18:00
Dátum vydania:Štvrtok 2. apríla 2009 18:23
Popis videa:Ústredná volebná komisia (ÚVK) vyzýva starostov miest a obcí, aby počas sobotňajšieho 2. kola volieb prezidenta zabezpečili bezproblémový prístup starších a chorých občanov do volebných miestností. Ako pre médiá po rokovaní ÚVK pre prezidentské voľby povedal predseda komisie Dušan Dugáček, napríklad niektoré časti Bratislavy vyšli voličom s obmedzenou schopnosťou pohybu v ústrety, umiestnili miestnosti na nižšie poschodia alebo k takýmto voličom vyšlú prenosnú volebnú schránku. O voľbu do prenosnej urny si môžu chorí či starší voliči požiadať aj k nim do domu, ale napríklad aj priamo v sídle ich volebnej miestnosti, ak na mieste zistia, že nevládzu do miestnosti prísť. Výzvu komisie starostom potvrdila aj podpredsedníčka ÚVK Katarína Tóthová. Komisia okrem toho neriešila žiadne podnety. Príprava na voľby je podľa nej plynulá, bez problémov. Sťažnosti na porušenie moratória či predvolebnú kampaň ÚVK podľa zákona nerieši, dodal Dugáček.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.23MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.