Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

V Arboréte Mlyňany rastú 30-metrové sekvojeVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:V Arboréte Mlyňany rastú 30-metrové sekvoje
Miesto natočenia:Tesárske Mlyňany
Dátum natočenia:Sobota 8. mája 2010 13:00
Dátum vydania:Sobota 8. mája 2010 17:49
Popis videa:Vyše storočné sekvoje vysoké 30 metrov rastú v Arboréte Mlyňany v okrese Zlaté Moravce. Majestátne stromy, netypické pre našu zemepisnú šírku, sem doviezol zakladateľ arboréta Štefan Ambrózy-Migazzi z americkej Kalifornie. Tie najstaršie sekvojovce mamutie môžu mať 118 rokov rovnako ako arborétum. Je ich tu okolo 20, naposledy ich merali v roku 1992, kedy mali vyše 27 metrov. „Ročne narastú o 25 až 30 centimetrov, keď sú staršie, rastú o niečo pomalšie. V súčasnosti môžu mať okolo 30 metrov,“ povedal riaditeľ arboréta Peter Hoťka. V arboréte sú počas tohto víkendu Ambrózyho dni, ktorú ponúkajú návštevníkov rôzne atrakcie, vystúpenia hudobných skupín a možnosti zábavy pre deti. V arboréte možno nájsť na ploche 67 hektárov vyše 2 300 druhov drevín z celého sveta.
Súbor a veľkosť:WMV - 4.78MB
Autor videa:Mária Pietová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.