Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

V Pieninách otvorili letnú sezónuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:V Pieninách otvorili letnú sezónu
Miesto natočenia:Červený Kláštor
Dátum natočenia:Sobota 21. apríla 2012 14:00
Dátum vydania:Sobota 21. apríla 2012 18:03
Popis videa:V Červenom Kláštore dnes otvorili letnú turistickú sezónu v Pieninách. Prostredníctvom dramatizovanej scénky sa dnes mohli návštevníci oboznámiť s udalosťami spred 230 rokov, kedy posol panovníka Jozefa II. oznámil kamaldulským mníchom v Červenom Kláštore, že ich kláštor sa zatvára. Znovuobjavovanie histórie a priblíženie súčasníkom v dramatizovanej podobe chce vedenie kláštorného múzea pokračovať aj v budúcnosti. Na históriu kláštora a mníchov chce nadviazať aj ďalšími aktivitami. V Červenom Kláštore pripravujú predaj tokajského vína z oblasti, ktorú kedysi kláštor vlastnil, pripravuje sa chov a včiel a predaj kláštorného medu či zriadenie kláštornej lekárne. Súčasne s otvorením sezóny v Múzeu Červený Kláštor sa na Dunajci začala aj nová pltnícka sezóna.
Súbor a veľkosť:MP4 - 19.09MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.