Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

V Šoporni sa začalo voliť neskôr, referendum nezačalo vôbecVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:V Šoporni sa začalo voliť neskôr, referendum nezačalo vôbec
Miesto natočenia:Šoporňa
Dátum natočenia:Sobota 10. marca 2012 07:00
Dátum vydania:Sobota 10. marca 2012 10:22
Popis videa:Približne päťdesiat obyvateľov Šoporne podáva na polícii v obci trestné oznámenie na starostu Milana Vlčeka, ktorý podľa nich zmaril referendum o jeho odvolaní z funkcie. Viacerí podávajú trestné oznámenie aj za odopretie práva hlasovať v parlamentných voľbách. Starosta Vlček vpustil okrskové komisie do volebných miestností len dve minúty pred siedmou hodinou, voliť sa tak začalo až neskôr. Trestné oznámenie za zmarené referendum podáva na Vlčeka aj Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Pred siedmou hodinou sa pred školou zišlo asi sto ľudí, ktorí chceli hlasovať v parlamentných voľbách aj v referende. Budova však bola zamknutá, vonku zostali aj členovia všetkých komisií. Voliť v Šoporni sa preto začalo asi s desaťminútovým oneskorením, referendum nezačalo vôbec. Starosta Vlček najskôr tvrdil, že on s referendom nemá nič spoločné, napokon referendovej komisii povedal, že im v práci nebráni. Po viac ako polhodinovom meškaní sa referendová komisia rozhodla ľudové hlasovanie ani nezačať.
Súbor a veľkosť:MP4 - 30.91MB
Autor videa:Pavol Machovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.