Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

V Žehre je veľký záujem o voľbyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:V Žehre je veľký záujem o voľby
Miesto natočenia:Žehra
Dátum natočenia:Sobota 25. apríla 2009 09:00
Dátum vydania:Sobota 25. apríla 2009 12:24
Popis videa:Už takmer hodinu pred začiatkom volieb v obci Žehra čakali pred volebnou miestnosťou desiatky ľudí. Obyvatelia Žehry si dnes v doplňujúcich komunálnych voľbách volia starostu a sedem poslancov. Ústavný súd vyhlásil komunálne voľby z roku 2006 za neplatné, keď konštatoval niekoľkonásobné porušenie zákona. Mnohí ľudia sa vtedy nemohli dostať do volebnej miestnosti, niektorí ľudia robili kampaň aj priamo pred volebnou miestnosťou, či radili ľuďom ako majú voliť. Dnes by sa situácia nemala zopakovať. Pred volebnou miestnosťou stojí policajná hliadka a na obecný úrad, kde je volebná miestnosť, púšťajú členovia komisie len po troch voličov. Volebné právo v obci má 893 ľudí, ktorí si vyberajú zo štyroch kandidátov na starostu a z 27 kandidátov na sedem poslaneckých miest.
Súbor a veľkosť:WMV - 39.37MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.