Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITA



Slovensko

VALKO: SIS by mala informácie utajovať, nie zatajovať



VAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:VALKO: SIS by mala informácie utajovať, nie zatajovať
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 3. mája 2012 12:30
Dátum vydania:Štvrtok 3. mája 2012 14:02
Popis videa:Vo vedení Slovenskej informačnej služby došlo k výmene stráží - Karola Mitríka vystriedal Ján Valko, Mitríka odvolal a Valka vymenoval prezident. Nový šéf SIS chce dosiahnuť stransparentnenie činnosti služby v medziach zákona. „Ideálne bude, keď Slovenská informačná služba nebude informácie zatajovať, ale bude ich utajovať,“ povedal Valko po menovaní do funkcie. Na margo diskusií o možnosti preniesť kontrolu SIS mimo pôdy parlamentu poznamenal premiér Robert Fico, že v krajinách EÚ býva takáto kontrola bežná. „Ak niekto príde s niečím zaujímavým, môžeme sa na to pozrieť, ale toto je štandardný spôsob kontroly,“ uviedol Fico. Myslí si, že výbor má významné právomoci.
Súbor a veľkosť:MP4 - 18.04MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.