Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Z. MORAVCE: Mauzóleum šľachtického rodu Migazzi zrekonštruujúVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Z. MORAVCE: Mauzóleum šľachtického rodu Migazzi zrekonštruujú
Miesto natočenia:RE-ZM
Dátum natočenia:Pondelok 23. apríla 2012 09:00
Dátum vydania:Pondelok 23. apríla 2012 14:28
Popis videa:Mauzóleum šľachtického rodu Migazzi v Zlatých Moravciach čaká rekonštrukcia. Národná kultúrna pamiatka je v zlom stave, peniaze na jej obnovu vyčlenil Nitriansky samosprávny kraj. Reštaurátori budú opravovať vonkajšie kamenné prvky a kvádre a sanovať budú vlhkosť murív. V mauzóleu sú v sarkofágoch z rakúskeho mramoru pochovaní gróf Viliam Migazzi so svojou manželkou Antóniou. Migazzi bol Tekovským županom, poslancom Národného zhromaždenia, predsedom Rybárskeho spolku v Uhorsku a predsedom Turisticko - karpatskej spoločnosti so sídlom v Starom Smokovci. Antónia sa starala o chudobných a siroty, založila sirotinec v Zlatách Moravciach a bola zakladateľkou Červeného kríža v Tekovskej župe. Mauzóluem rodu Migazzi, postavené v neorománskom slohu, je na Slovensku jedinečné. Oltár je postavený z rôznych kusov mramoru z celého sveta a vykladaný polodrahokamami.
Súbor a veľkosť:MP4 - 9.31MB
Autor videa:Mária Pietová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.