Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Z. MORAVCE: Mestské kino stojí po 101 rokoch pred zánikomVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Z. MORAVCE: Mestské kino stojí po 101 rokoch pred zánikom
Miesto natočenia:RE-ZM
Dátum natočenia:Piatok 11. mája 2012 13:00
Dátum vydania:Pondelok 14. mája 2012 14:24
Popis videa:Mestské kino funguje v Zlatých Moravciach už 101 rokov, teraz však stojí pred zánikom. Nestíha držať krok s dobou. Filmy premieta starým spôsobom na 35-milimetrových kópiách a na digitalizáciu nemá peniaze. Väčšina nových filmov však už prichádza do kín v digitálnych kópiách, ktoré Kino Tekov nevie prehrať. Vedúci kina Stanislav Ivanovič hovorí, že premietačky v kine Tekov v Zlatých Moravciach sú v dobrom technickom stave a 35-milimetrové kópie filmov môžu premietať ešte ďalších sto rokov. Problémom je, že takéto kópie produkuje už len spoločnosť Tatrafilm a tá avizuje, že ich bude vyrábať len do konca tohto roka.
Súbor a veľkosť:MP4 - 9.31MB
Autor videa:Mária Pietová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.