Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ŽIGA: Zákon o odpadoch a operačný program sú priority envirorezortuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ŽIGA: Zákon o odpadoch a operačný program sú priority envirorezortu
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 19. apríla 2012 11:00
Dátum vydania:Štvrtok 19. apríla 2012 13:30
Popis videa:Prijatie nového zákona o odpadoch, ale aj urgentné riešenie Operačného programu životné prostredie sú krátkodobé úlohy, ktoré musí ministerstvo životného prostredia čo najrýchlejšie vyriešiť. Povedal to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave minister životného prostredia Peter Žiga. „Zákon o odpadoch musíme urýchlene prijať, pretože ak Európska komisia uvidí, že v tomto smere nekonáme, hrozí nám žaloba na súdny dvor Európskej únie,“ informoval envirominister. Ďalšou z krátkodobých úloh je operačný program, z ktorého bolo doteraz schválených 634 projektov v hodnote jednej miliardy a 536 miliónov eur, čo predstavuje 72 percent z celkovej alokácie projektu. „K dispozícii máme ešte 132 miliónov eur, ale ešte sme od Európskej komisie nedostali žiadnu odpoveď. Myslím si však, že nečerpanie finančných prostriedkov z EÚ je zahodenou príležitosťou Slovenska,“ uviedol Žiga.
Súbor a veľkosť:MP4 - 13.62MB
Autor videa:Lukáš Krajčovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.