Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Zmluva z nástenkového tendra má pochybenia, stále tvrdí Mečiar. Štefanov už k tomu povedal všetkoVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Zmluva z nástenkového tendra má pochybenia, stále tvrdí Mečiar. Štefanov už k tomu povedal všetko
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Streda 22. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Streda 22. apríla 2009 15:22
Popis videa:Predseda parlamentnej ĽS-HZDS Vladimír Mečiar je stále presvedčený, že zmluva s konzorciom, ktoré uspelo v tzv. nástenkovom tendri - má právne pochybenia - povedal to dnes pred novinármi v slovenskom parlamente. Či je dobré, že nový minister výstavby a regionálneho rozvoja Igor Štefanov ostal vo funkcii, Mečiar odmietol komentovať: - Má dôveru národnej rady a tým je vec vyriešená. Pokiaľ ide o menovanie a odvolávanie člena vlády, je to vec predsedu vlády a podľa koaličnej zmluvy predsedu strany - povedal o odvolávaní Štefanovova predseda ĽS-HZDS. Parlament dnes neodvolal ministra výstavby Štefanovova. Za jeho odchod z vlády bolo 61 zo 140 prítomných poslancov. Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), ktorý ešte oficiálne neukončil kontrolu sporného tendra, vraj zistil porušenia zákona, tvrdí Mečiar. - Ale v akom rozsahu a čo to je, je otvorená otázka - vyhlásil. Podľa neho správa o kontrole bola ukončená už pred niekoľkými mesiacmi, no doteraz zostáva neprerokovaná s ministrom. - Niekoľko mesiacov bolo vákuum, do ktorého nikto z nás nevstupoval... Som zvedavý, aký bude záver a čo všetko v tom závere bude - odpovedal na otázku, či má informácie o ovplyvňovaní NKÚ.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.82MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.