Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Zomrel významný slovenský novinár Juraj VerešVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Zomrel významný slovenský novinár Juraj Vereš
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Pondelok 27. apríla 2009 16:00
Dátum vydania:Pondelok 27. apríla 2009 21:43
Popis videa:Vo veku 77 rokov podľahol ťažkej chorobe významný novinár a publicista, priekopník slobodného slova, disident a filantrop Juraj Vereš. Po nežnej revolúcii bol členom predstavenstva Slovenského syndikátu novinárov. V roku 1990 bol na základe uznesenia vlády SR menovaný za šéfredaktora novozaloženého denníka Národná obroda, prvého nezávislého denníka na Slovensku. Na čele tohto mienkotvorného denníka pôsobil do roku 1995. V roku 1996 pracoval ako voľný spolupracovník a redaktor slovenského vysielania rozhlasovej stanice Deutsche Welle v Kolíne nad Rýnom. Po návrate na Slovensko založil odborný mesačník manažmentu obchodu a cestovného ruchu Slovenský Výber, ktorého bol šéfredaktorom a vydavateľom.
Súbor a veľkosť:WMV - 37.63MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.