Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Žurnalistov ocenili novinárskymi cenamiVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Žurnalistov ocenili novinárskymi cenami
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Piatok 24. apríla 2009 20:00
Dátum vydania:Sobota 25. apríla 2009 16:49
Popis videa:V piatom ročníku súťaže ocenili novinárov v trinástich kategóriách, informoval agentúru SITA Ondrej Starinský z NOS. O víťazstvo bojovalo 501 autorov s 911 príspevkami. Najlepšiu reportáž v tlačených médiách napísal Juraj Sedlák z týždenníka Žurnál. Z elektronických médií získala za reportáž prvenstvo Táňa Kusá, redaktorka Rádia Slovensko. Karol Sudor z redakcie SME.sk sa stal víťazom kategórie Najlepší rozhovor v printových médiách. Ocenenie získal za rozhovor s predsedom mimovládnej organizácie Pastor Bonus Marekom Nikolovom. Najlepší rozhovor v elektronických médiách viedli v minulom roku Dóra Hushegyiová a Ágnes Bárdos zo Slovenskej televízie. Lýdia Vereščáka, redaktorka Zemplínskeho korzára, sa stala víťazkou v kategórii najlepší regionálne publikovaný príspevok. Najlepší regionálne odvysielaný príspevok mal Ladislav Munk z TV Ružinov. Sériu príspevkov Rafaj falšuje Slotov podpis redaktorky denníka Sme Moniky Tódovej ocenila odborná porota ako najlepší analyticko-investigatívny príspevok v printových médiách. V podobnej kategórii v elektronických médiách získal prvé miesto redaktor TV Markíza Ján Pasiar. Najlepším komentátorom minulého roka sa stal Marián Leško z denníka Sme. Izraelský zápisník redaktorky denníka Sme Jany Shemesh ocenili prvým miestom v kategórii najlepší krátky publicistický príspevok v printových médiách. Spomedzi fotografov si najvyššie ocenenie odniesol fotograf týždenníka Žurnál Alan Hyža. V kategórii najlepší kreslený vtip, komiks, karikatúra sa stal víťazom Jozef Danglár Gertli z denníka Pravda. Najlepším článkom, ktorý bol publikovaný na blogu, bola séria príspevkov Natálie Blahovej o problematike detských domovov na blogu denníka Sme. Cenu Združenia vydavateľov periodickej tlače Slovenska dostal redaktor denníka Pravda Lukáš Milan za sériu článkov o predražených tendroch na ministerstve obrany. Redaktora Olega Pastiera z Rádia Slovenska ocenili Cenou otvorenej spoločnosti.
Súbor a veľkosť:WMV - 39.39MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.