Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ZVOLENSKÝ: Rok svätých Cyrila a Metoda bol obohatenímVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ZVOLENSKÝ: Rok svätých Cyrila a Metoda bol obohatením
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Pondelok 16. decembra 2013 09:30
Dátum vydania:Nedeľa 29. decembra 2013 17:03
Popis videa:Končiaci sa rok vierozvestcov svätých Cyrila a Metoda priniesol podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu Stanislava Zvolenského obohatenie. Ako povedal Zvolenský v rozhovore pre agentúru SITA, jubilejný rok priniesol predovšetkým hlbšie poznanie života sv. Cyrila a Metoda. „Každá generácia si vytvára svoje chápanie ako prežije poslanie sv. Cyrila a Metoda pre seba samých, pre svoju generáciu. Jubilejný rok bol pre nás v tomto zmysle veľmi dôležitý,“ povedal. Zároveň sa podľa neho obnovilo hlbšie skúmanie obdobia, v ktorom svätí bratia prišli na naše územie. Zvolenský pripomenul, že boli dve vedecké významné sympóziá, jedno sa konalo v Nitre, druhé v Ríme, ktoré sa zaoberali tematikou sv. Cyrila a Metoda. „Dá sa teda povedať, že sme sa prehĺbili v rozumovom poznaní,“ konštatoval.
Súbor a veľkosť:MP4 - 24.11MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.