Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ZVOLENSKÝ: Vznik samostatnej cirkevnej provincie bol krok emancipácieVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ZVOLENSKÝ: Vznik samostatnej cirkevnej provincie bol krok emancipácie
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Pondelok 16. decembra 2013 09:30
Dátum vydania:Pondelok 30. decembra 2013 17:00
Popis videa:Vznik slovenskej cirkevnej provincie 30. decembra v roku 1977 bol podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského že veľkým krokom dopredu, čo sa týka takej emancipácie, keby som to nazval, vnútro cirkevnej emancipácie. Ako povedal Zvolenský v rozhovore pre agentúru SITA, vznik slovenskej cirkevnej provincie prišiel v čase, kedy nebola priaznivá situácia pre náboženstvo v spoločnosti, teda vznikol počas obdobia komunizmu. „Vznikom slovenskej cirkevnej provincie, Slovensko jestvovalo ako samostatné územie a v tomto zmysle bolo akoby takou predzvesťou aj samostatnej Slovenskej republiky,“ povedal Zvolenský s tým, že cirkev vníma vznik samostatnej provincie ako veľkú hodnotu, čo neskôr mohlo mať význam aj pre občiansku spoločnosť.
Súbor a veľkosť:MP4 - 15.63MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.